Dürüst olalım, hepimiz bu durumdayız, öğle yemeğinden hemen önce sessiz bir oda ve aç karnımız ile karar verirken, düşük ve ağır bir huysuzluktan dolayı acıktığınızı size bildirmek için fırsat veriyor. Restoran Yemek Uygulama kullanan bir işletme gözünüzün önünde mutlaka canlanacaktır.

2018 yılı göz önünde bulundurulduğunda, açlığınızı frenlemenin garip huzursuz ve amaçsız bir yolunu aramak için muhtemelen cep telefonunuzla oyalanacaksınız. Umarım bunun için bir uygulama var – ya da en azından olmalı.

Bir restoran için mobil restoran yemek uygulama açlık oyunlarında yardımcı olabilir (puan amaçlı). Müşteri ile bağlantı kurmanız ve pazarlama kanallarını büyütmeniz için bir çıkış noktası sağlamakla kalmaz, aynı zamanda müşteri tutma, daha fazla rezervasyon yapma ve çok daha fazlasını yapma olanağı da sunar. Özellikle restoranlar için mobil uygulamalar, işletmeyi uygun maliyetli bir şekilde artırmak için harika bir özellik sunuyor.

Favori özelliklerimize girelim:

 1 – SADAKAT PROGRAMI

Restoran Yemek Uygulama ile ,Hem işletmeler hem de müşteriler, artık işleri manuel olarak takip etmeye gerek kalmayacak, her şey kullanıcıların mobil cihazları üzerinden gerçekleştirilecek. Bir gizli kod kullanarak, işletme bir satın alma işlemini  kaydedebilir ve gerekli tutar sağlandığında, bunu bildirebilir.

2 – RESTORAN YEMEK UYGULAMA

Unutmayın ki, bir defasında yeni favori restoranınızdan pizza veya lezzetli bir burger yediniz,Restoran Yemek Uygulama menü özelliği,müşterilerin menüyü ve fiyatlandırmanın tamamını görmesini sağlar. Müşterilerin, yiyecekleri tarif etmeye veya ne kadar para harcadığını sormaya çalışan bir telefon görüşmesine zaman ayırması gerekmeyecek. Artık sipariş vermeye hazırsınız.

 

3 – MOBİL REZERVASYON

Daha fazla aramaya gerek yok, bir çalışanla ne kadar kalabalık olduğu hakkında bir konuşma yapın ve bir saat içinde altı kişilik akşam yemeğiniz için yer olup olmadığını görün. Basitçe uygulamayı açın, grubunuzla oturmak için istediğiniz zamanı seçin ve ilerleyin. Restoran Yemek Uygulama  hem iş hem de müşterilerden çok daha akıcı bir iş akışına olanak sağlayacaktır.

 

4 – SOSYAL MEDYA

Müşterilere yardım edin, size yardımcı olun.Restoran Yemek Uygulama tek bir tıklama ile, bir müşteri işletmenizle ilgili deneyimleri hakkında Facebook, Twitter veya Instagram’da bir sosyal medya hesabına bir başvuru yapabilir. Yeni iş, mevcut müşterilerin sosyal beslemeleriyle organik olarak elde edilebilir.

Restoran Yemek Uygulama ile ilgili sorularınız mı var? Bir sorun değil, sadece uygulama içinde iletişim özelliğini açın ve restorana kolaylıkla bir çağrı verin. Konum için yol tarifi mi gerekiyor? Yine endişelenme. Uygulama, mobil cihazınıza kadar senkronize olabilir ve hedefinize tam olarak yönlendirmeler sağlayabilir.

Kendi Restoran Yemek  Uygulama oluşturmanın büyük resmine baktığınızda, 2018’te bir uygulamanın eklenmiş bir çözüm yerine bir ihtiyaç haline geldiği açıktır. Uygulamalarınızı oluştururken hızlı ve verimli bir şekilde hareket edin, bu arada en iyi müşteri deneyimini sunarken kendinizi rakiplerden ayırın.

5- ANLIK BİLDİRİMLER

Restoran Yemek Uygulama ile Müşterilerinizin en son haberleri ve restoranın sahip olduğu tüm spesiyaller ile güncel olmasını sağlayın. “Bu haftasonu işimizde 5 yılımızı kutlamak gibi hızlı bir güncellemeye girmeniz yeterli! Büyük bir pizzanın satın alınmasıyla birlikte ücretsiz küçük bir salata alın. ”Bunlar, kullanıcıların kendi cihazlarında ana ekrandan haberdar edildikleri, kitlelere kolayca gönderebileceğiniz, hızlı ve hızlı vurma mesajlarıdır.

Başarılı Bir Restoran Mobil Uygulama  Nasıl Geliştirilmeli ?

Kağıt üzerinde, mobil uygulama pazarı, dünya genelinde milyarlarca akıllı telefon sahibinin App Store ve Google Play’deki milyonlarca uygulamaya erişebildiğini düşünmekten daha sağlamdır. Ayrıca her ay binlerce yeni uygulamanın yayınlandığını unutmayın.. Fakat daha yakından bakarsanız, uygulama dünyasında her şeyin ışıldamadığını fark edeceksiniz. Akıllı telefon kullanıcıları arasında bağlantı eksikliği, bu sektördeki en büyük zorluklardan biri haline geldi. E-ticaret siteleri , uygulama kullanıcılarının yalnızca yaklaşık% 30’unun uygulamayı yükledikleri gün bir uygulamayı açtıklarını belirttikleri uygulama kullanımıyla ilgili bir göz açıcı rapor yayınladı. 30 gün sonra, Android uygulamalarının yalnızca% 3,3’ü ve iOS uygulamalarının% 3,2’si hâlâ etkin kullanıcılara sahip.

Raporda ayrıca bir gümüş kaplama da yer alıyor: Kullanıcıların organik olarak kurdukları uygulamalar (ücretli reklamlar tarafından sallananın aksine), kullanımın devam etmesine neden olma olasılığı% 156 daha fazla. Bu, mobil kullanıcıların istediği şeyi, sürdürülebilir ticari değeri ve optimum kullanıcı deneyimini bize gösteren “organik” kelimesi. Aynı zamanda, onlara verilebilmesi için hangi dönüşüm oranlarının odaklanacağını da söyler. Böyle yüksek dönüşüm sağlayan bir mobil uygulamanın nasıl geliştirileceği aşağıda açıklanmıştır.

1- Tıklamanın ötesine bak

Mobil ortamın görünümü değiştikçe, uygulamaları da etkileyen popüler KPI’lar da değişiyor. İlk başta, pazarlamacılar yalnızca App Store veya Google Play’deki açılış sayfası tıklama oranlarına odaklandı. Açıkçası, bu kullanımı ölçmek için hiçbir şey yapmaz. Ardından yüklemeler önemli performans göstergesi oldu, ancak bu size gerçek uygulama etkileşimi hakkında hiçbir şey söylemediğini söylüyor.

Bugün uygulamanızın başarısını ölçmek için doğru formül:   

Kullanıcılar, uygulamayı yükledikten sonra uygulamadan ne kadar faydalanabiliyor?

Tüketicilerin uygulamanızda çözdüğü sorun nedir?

Bu, yüksek dönüşüm sağlayan bir mobil uygulamanın nasıl başlatılacağı konusunda sizi ipucu verecek. Ayrıca, müşteri bağlılığı (sosyal medya paylaşımları, olumlu kullanıcı yorumları, vb.), Tüketici bilgileri (uygulama aracılığıyla kullanıcıyla doğrudan iletişim) ve müşteri gibi birkaç önemli analitik araştırmaya bakarak değer teklifinizin etkinliğini ölçebilirsiniz. sadakat. Diğer bir deyişle, 30 gün sonra aktif kullanıcıların% 3’üne düşen bu uygulamalardan birine sahipseniz, büyük olasılıkla güçlü bir değer teklifine sahip olmuyorsunuz demektir.

2- Uygulama içi etkinliklerinizi iş hedeflerinize bağlayın

 Bir yıldız pazarlama planı oluşturmaya yönelik herhangi bir yasal rehber, açıkça tanımlanmış hedeflerin belirlenmesi ve bu hedeflere ulaşmak için başarı metriklerinin analiz edilmesiyle ilgili bir başlangıç ​​adımı içerecektir. Belki de uygulamanız için uzun vadeli hedefleriniz tutma ve etkileşimdir. Peki bunu nasıl ölçüyorsun? Cevap uygulama içi etkinliktir.

Bir restorana sahip olduğunuzu ve hem yeni hem de mevcut müşterileriyle bağlantı kurmayı düşündüğünüzü varsayalım. Mobil cihazlar için optimize edilmiş harika bir web sitesiyle birlikte çalışan yüksek dönüşümlü bir mobil uygulamanız varsa, kullanıcıları dahil etmek için birçok seçeneğiniz vardır. Bu tüketicilere ve sosyal medya üzerinde yüksek etkisi olan yeni kişilere kuponlar ve indirimler sunabilirsiniz. Belki de yiyecekleriyle resim çekip sosyal medyada paylaşanlar için bir başka indirim daha. Mesele şu ki, küçük işletmeler bu taktikleri kendi uygulamaları aracılığıyla uygulayabilir ve kullanıcının etkinliklerini izleyebilir. Bu yeni verilerle artık hedef kitlenizi doğru şekilde segmentlere ayırmak için gerekli tüm araçlara sahipsiniz. Bu adım, kurulum sonrası aktiviteyi optimize eder.

3- Yükleme sonrası aktivitelerinizi optimize edin

Dijital alandaki diğer tüm platformlarda olduğu gibi, pazarlama çalışmalarınızın meyvelerini de analiz etmek isteyeceksiniz. Bu, tam olarak hangi kaynakların performans gösterdiğini ve düşük performans gösterdiğini öğrenmek için uygulamanızın yükleme sonrası etkinliklerini optimize etmektir. SEO’da olduğu gibi, sağlam bir analiz aracına sahip olmak çok değerlidir.

İyi bir mobil ilişkilendirme çözümü, her bir yüklemeyi karşılık gelen pazarlama kampanyasına yüklerken kullanıcı edinimini ölçer. Kullanıcılarınızı tekrar çeken kampanyaları ve medya kaynaklarını hedefler ve görüntüler ve uygulama içi etkinliklerle tekrar etkileşimde bulunduğunu gösterir. Ayrıca, kurulumdan sonra kullanıcı eylemlerini izlemenize ve zamanla anlamlı katılımı ölçmenize izin verir.

Bir analiz çözümündeki ortak bir gösterge panosu, medya kaynakları listenizi içeren bir dizi eylemi temsil eden veri bölmelerine sahip olacaktır:

  • Kurulum
  • Dönüşüm oranları
  • Oturumlar
  • Sadık kullanıcılar
  • Kullanıcı başına ortalama gelir (ARPU)

Bu verileri analiz ederek, hangi kanalların daha kaliteli kullanıcıları çekmek ve saklamak için harcamanın artmasını gerektireceğini kolayca görebilirsiniz.

4- Mobil uygulama kampanyalarınızı derinleştirin  

Web sitesi içeriğinin başarısı için bağlantı yeteneği önemli olduğu gibi, mobil uygulamaların başarılı bir şekilde dönüşümü için de önemlidir. Göze çarpan fark, uygulama dünyasında köprüler olmamasıdır. Bunun yerine, bu mobil ortam, “derin bağlantılar” olarak adlandırılanlara dayanır ve profesyoneller, Bu etkili bir satın alma ve kullanıcı tutma kanalı olarak bağlanır.

Mobil uygulamalar, web siteleri ve e-postalar arasındaki ayrımı köprüledikleri için etkilidirler. Derin bağlantı, kullanıcının standart bir web sitesi aracılığıyla bir mobil uygulama açmasına olanak tanır ve uygulama zaten açıkken bir giriş isteyen bir e-posta almış herhangi bir uygulama kullanıcısı olarak, bu her zaman böyle olmamıştır.

Derin bağlantıların ardındaki mekanizma karmaşıktır ve web tarayıcılarını HTTP URL’lerine ve mobil cihazlara belirli açık uygulamalara yönlendirmeyi içerir. Ancak teknik jargonu bir an için bırakın ve faydaları düşünün: Artık pazarlamacılar dijital kanallarını doğrudan bir mobil uygulamaya bağlayabilir. Perakende mağazanızın mobil uygulamasını yükledikten sonra ücretsiz bir indirim sunduğunu varsayalım. Şimdi, derin bağlantı yoluyla, kurulumdan hemen sonra uygulama, kullanıcıyı ilk etapta uyandıran web teklifine doğrudan doğruya itecek ve bağlantı noktalarını ortadan kaldıracak ve satış hunisini aşağıya taşıyacakları bir yere yönlendirecektir..

Yukarıdaki ipuçlarını optimizasyonla ilgili olarak takip ederek, kullanıcılara gerçek bir değer sunan ve buna uygun olarak dönüştüren bir uygulama oluşturmak için gerekli bilgileri toplamanız gerekir. Ancak, pazarlamanın ötesine geçen ve ekibi bir bütün olarak dahil eden başarının anahtarı da var. Çünkü pazarlama ve yönetim, mobil uygulamanızın başarısını belirleyen en büyük anahtardır.

Mobil uygulamanın avantajlarından faydalanmak istiyorsanız ve Bir Restoran sahibi iseniz,Kendi Restoran Mobil Uygulamanızı buraya tıklayarak yapmaya başlıyabilirsiniz.