Başarılı bir Restoran Uygulama İş yükünüzü hafifletmeli,Karlılığınızı artırmalı ve İşletmenizin sürekliliğini sağlamalıdır.

İnsanlar artık Restoran‘a gitmek yerine siparişlerini bulundukları adrese isteme gibi bir eğilimine girmişlerdir. Tembellik mi yoksa Teknolojinin hızlı gelişimi mi? adını koyamadık ama bu kabul edilmesi gereken bir gerçektir. Bu durum Restoranların artık Teknoloji ile daha yakından tanışması gerektiğinin altını çizmiştir. Bir İşletme sahibi iseniz, Rakiplerinizle rekabette geri kalmamak için Restoran Uygulama sizin için artık olmazsa olmazlardandır.

Restoran Uygulama nedir?

Restoran Uygulama

Restoran Uygulama

Restoran Uygulama, Bir önce ki paragrafta bahsettiğimiz gibi Tembellik ya da Teknolojinin getirdiği yenilikleri fırsata çevirmektir. Siz Restoranınızın ürünlerini dijital ortama aktarıyorsunuz müşterileriniz de bu ortam üzerinden siparişlerini verebiliyor İşte bu kadar basit mi acaba!!

Restoran Uygulama Nasıl Yapılır?

Tabi ki Restoran Uygulama yapmak, çok basit değil fakat bunu kolay yapmanızı sağlayan platformlar mevcut, bunlardan bir tanesi UYGULAMASEPETİM, mutlaka bir göz atın derim, Gerçekten başarılı bir platform size faydalı olacaktır. Başarılı bir mobil uygulama nasıl yapılır adım adım anlatmışlar. BURADAN okuyabilirsiniz.

Muhtemelen Restoran Uygulama geliştirmenin kolay bir iş olmadığını söylemek zorunda değilim. Bunu yapmak için teknik pirzolaları ve bunları ödeyecek paranız varsa bile, uygulamanız müşteriler tarafından önemli bir şekilde benimsenmeden anlamsızdır. Herkes akıllı telefonunuzdaki depolama alanını artırma ağrısını bilir. Konuklarınızın cihazlarına başka bir uygulama eklemesi için, hem restoranınız hem de müşterileriniz için doğru uygunluk olması gerekir.

Uygulamanızı müşterileri için cazip kılmak ve restoranınız için karlı hale getirmek için gerekli bazı temel öğeler.

Başarılı Restoran Uygulamaları Müşteri Sorununu Çözüyor

Başarısız olduğu belirlenen Restoran Uygulama, neden bir tane oluşturduğunu bilmeyen operatörler tarafından kolayca tanımlanabilir. Bunu ele almak için, konuklara bir acı noktası tanımlayarak başlayın, ister acele saatte uzun satırlarla mücadele edin, ister kentsel bir mahallede bir park yeri olsun. Gerçek bir sorunu çözmek için bu uygulamayı kullanın.

Chicago’daki Eastman Egg Company, bu sene restoranın belirli bir mesafede olduklarında müşterinin siparişini mutfağa vermek için coğrafi hedeflemeyi kullanan sipariş uygulamasıyla bir sıçrama yaptı. Bu, L Tren’in geç kaldığı zaman tezgahta bekleyen soğuk yumurtalı sandviçlerin ortak problemini çözüyor.

Eastman Egg uygulamasının kullanıcıları, işe giderken kahvaltıda durduklarında sıcak yumurtalı sandviç beklediklerini garanti ediyorlar. Sahibi olan Hunter Swartz, uygulama kullanımının, 2,300’ün üzerinde uygulama indirme ve sayma ile yılda 20 kat arttığını bildirdi.

Başarılı Restoran Uygulama Mağaza İçi Teknolojiyle Entegre Olmalı

Restoran uygulama, keyifli bir misafir deneyimi oluşturmak için sahnelerin arkasında çalışan mağaza içi teknolojiyi geliştirmeli ve entegre etmelidir. Bir mobil sipariş uygulaması tarafından sağlanan verimlilik iyileştirmeleri, mutfak yazıcısı veya Sanal-Pos entegre edilmediyse tamamen verimli olur.

Mevcut eknolojinizi geliştiren bir uygulama oluşturun.

Başarılı Restoran Uygulamaları Markanın bir uzantısıdır

Uygulamanız, Restoran markanızın bir uzantısıdır. Kullanıcıların aynı türde olmasını beklemeli
Mobil uygulamanızla etkileşimde bulunduklarında, mağazadayken deneyim yaşarsınız. Mobil Uygulama, misafirlerin restoranla ilişkisini güçlendirerek, mutfağa ellerinin avuçlarından temas etmelerini sağlar.

Sweetgreen, düşünceli ve stratejik tasarımlı mağazaları için takdir edilmiştir. Marka, daha sağlıklı toplulukları teşvik etmek için yerel kaynaklı ürünler üzerine kurulmuştur. Tasarım, hafif, renkli ve çevre dostu ve uygulama bu estetiğin doğrudan bir uzantısıdır.

Başarılı Restoran Uygulamaları Ödül Kullanıcıları

Bir çevrimiçi müşterinizi veya uygulamanızın indirilmesini ve kullanılmasını teşvik etmek için müşterilerinizin uygulamanızı indirmesini ve kullanmasını teşvik etmek, davranışları yönlendirmek için harika bir yoldur.

Starbucks, gelirinin% 21’inin mobil ödemelerden geldiğini bildiriyor. Kullanıcılar ön sipariş verebilir ve barista istasyonuna doğrudan içecek gönderebilir ve bekleme sürelerini azaltabilir. Bununla birlikte, uygulamanın gerçek büyüsü, “My Starbucks Rewards” sadakat programı ile yakın bağlarıdır ve bu, kahve imparatorluğu için 1.2 milyar dolarlık müşteri fonuna sahip olduğunu bildirmiştir.

Bir sorunu çözerek ve ek bir parasal fayda sağlayarak, uygulamanız müşteri tabanınızla tutunmak için daha iyi konumlandırılır.

Teknolojinin fiziksel dünyamıza ne kadar derinden nüfuz etmesine bağlı olursa olsun, restoranlar her zaman onlara bir insan unsuru olacaktır (bu ifadeyi aşağıdaki yorumlarda karşılamaya çekinmeyin). Restoran Uygulama bu kişisel deneyimi geliştirmeli ve misafirlerinizle daha derin bir ilişkiyi sağlamlaştırmalıdır.