Restoran Sipariş Uygulaması hayatımızı değiştirdi.Yüzleşelim, İnternet bizi şımarttı. Teknolojinin sağladığı ilerlemeler, üretkenliğimiz ve verimliliğimiz için inanılmaz derecede faydalı olmuştur. Ama sonuç olarak, hizmet veya ürün ne olursa olsun, parmaklarınızın ucuna herşeyi sahip olmak istiyoruz ve bekleriz.

Bu, kişisel elektronik cihazların kullanımının artmasıyla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki dağıtım işlerinin muazzam büyümesine katkıda bulunmuştur.

restoran sipariş uygulaması

restoran sipariş uygulaması

Mobil Uygulamalar içinde en hızlı büyüyen alanlardan biri de Restoran Sipariş Uygulaması  olmuştur. Yemeksiz yaşayamayız ve son zamanlardaki anlık tatminkar ihtiyacımız sayesinde, gıda dağıtım hizmetleri son birkaç on yılda popülerlik kazanmıştır. Daha da ilginç olanı, Restoran Sipariş Uygulaması pazarının sürekli geliştiği, dünyanın her yerine yayıldığı ve müşteriler için küresel olarak rekabet ettiği yoldur.

Akıllı telefon patlamadan önce, insanlar yiyecek sipariş etmek için bir iş aramak zorunda kalacaklardı. Artık, mobil teknolojideki gelişmeler ve talep üzerine Restoran Sipariş Uygulaması yaygın gelişimi sayesinde, insanlar hızlı ve kolay bir şekilde çevrimiçi sipariş verebilir ve yiyeceklerini istedikleri her yerde teslim alabilirler.

Yum Brands’ın (Taco Bell, KFC, Pizza Hut ve WingStreet) CEO’su Greg Creed, Restoran Sipariş Sistemi kullanmanın büyüme stratejilerini nasıl etkilediği hakkında şunları söylemişti:

İşletme olarak hem yutiçi hem de yurt dışı küresel başarısı için para kazanmak istiyorsanız, zaten sağlam bir pazarla rekabet edebilmek için restorana yönelik en büyük talep üzerine Restoran Sipariş Uygulaması oluşturmalısınız. Restoran Sipariş Uygulaması  akıllı altyapı ve kullanıcı dostu tasarım ve işlevsellik tarafından desteklenen tüm doğru özelliklere sahip olması gerekir.

İlk olarak, bu sektörün nasıl geliştiğine kısaca değinelim. Ardından farklı uygulama türlerine bakacağız, piyasadaki mevcut uygulamalara ilişkin bazı örnekler sunacağız ve kendi Restoran Sipariş Uygulaması oluşturmanıza nasıl başlayacağınızı göstereceğiz!

Restoran Sipariş Uygulaması Türleri

Restoran İşletmeleri hızla büyüyor ve sektördekiler çok hızlı bir şekilde milyarlar kazanıyor. Bu, tüm akıllı telefon kullanıcılarının %25’inin telefonlarında en az bir restoranla ilgili uygulama bulunduğunu düşünerek bir sürpriz değil.

Bununla birlikte, farklı türde Restoran Sipariş Uygulaması hizmetlerinin bulunduğunu ve işletmek için ihtiyaç duydukları yazılım türlerinin bundan dolayı farklı olacağını anlamak önemlidir.

Restoran Sipariş Sistemi Özellikleri

Tüketiciyi hedefleyen uygulama veya arayüz, bu temel özellikleri kullanarak aşağıdaki ihtiyaçları ideal olarak karşılar:   

restoran sipariş uygulaması

restoran sipariş uygulaması

Kayıt Sayfası 

Basit, hızlı ve çekici bir kayıt sayfası, yeni bir müşterinin sadakatini kazanmanın ilk önemli adımıdır. Kayıt sayfaları, daha fazla kolaylık sağlamak için bir giriş / şifre kombinasyonu kullanarak veya bir üçüncü taraf kaydıyla (Facebook / Google gibi) yeni bir hesap oluşturma yeteneğine ihtiyaç duyar.

Profil/Hesap Sayfası

Bir müşteri, kayıt sayfası aracılığıyla yeni bir hesap oluşturduktan sonra, profillerine erişebilmelidir. Profil, kolay erişim, sipariş geçmişi ve favori restoranları / yemekleri yeniden sıralamak veya kaydetmek için kaydedilmiş ödeme seçeneklerini içerebilir.

Restoran Arama/Lokasyon

Her iki listede veya harita formatında, lokantalar hangi lokantalarda tüketicilerin Restoran Sipariş Uygulaması ile sipariş verebileceklerini gösterir. Tüketicilerin tercihleri ​​filtrelemesine yardımcı olmak için bir çeşit arama fonksiyonu (mesafeye, zamana veya yemek tarzına göre) gereklidir. Her restoranın konumu, menü teklifleri (ideal olarak resimlerle), fiyatlar, özel teklifler veya promosyonlar, yorumlar veya diğer kullanıcı yorumları gibi detaylar kolayca erişilebilir olmalıdır.

Menü & Sipariş

Bir müşteri restoranları karşılaştırdıktan ve kendi tercihlerini yaptıktan sonra, Restoran Sipariş Uygulaması  yoluyla kolayca ve hızlı bir şekilde siparişlerini vermelidirler.. Bir siparişten öğe ekleme veya silme kabiliyeti gereklidir ve tüketicinin ödemeyi tamamlamadan bir sipariş özeti sunulmalıdır, böylece son dakika değişiklikleri yapılabilir. Teslim süresini belirtme (mümkün olan en kısa sürede belirli bir zamanda) burada büyük bir ek özellik olabilir.

Ödeme

Restoran Sipariş UygulamaSI yoluyla bir siparişin ödemesini tamamlayabilmek ideal. Ödeme işlemleri hızlı, güvenli ve çoklu ödeme seçeneklerine (indirimli kuponlar, kredi kartı, teslim edilecek kişiye nakit ödeme, PayPal, Apple veya Android Pay, vb.) İzin vermelidir.

Bir temel gıda dağıtım uygulaması bu özelliklerin tümünü etkilemelidir.

Bazı ek olması gereken özellikler şunlardır:     

Beğenilen bir favori listesi veya sipariş geçmişi

Tüketicilerin isterse Restoran Sipariş Uygulaması üzerinden, özel olarak yemek, restoran, dağıtım hizmeti vb. Favorileri veya istek listesi öğelerini kaydetme özelliği, kullanıcıların neleri beğendiklerini veya denemek istediklerini hızlı bir şekilde hatırlamalarına ve uygulamanın kullanılabilirliğine katkıda bulunmalarına yardımcı olan kullanışlı bir ek de olabilir.

Bildirimler veya gerçek zamanlı izleme

Bildirimler veya gerçek zamanlı izleyici aracılığıyla tüketicilerin bilgilendirilmesi veya siparişlerinin durumu (sipariş verildi, sipariş verildi, siparişi yolla) tutmak büyük bir ek özelliktir.Restoran Sipariş Uygulaması için olmazsa olmaz bir özelliktir.

Sosyal medya entegrasyonları

Restoran Sipariş Uygulaması üzerinden ,Kullanıcıların kendi sosyal medya hesaplarını yemeklerinin fotoğraflarını paylaşmalarına izin vermek, tüketicinin sadakatini artırmanın ve aynı zamanda hem restoranın hem de uygulama markalarının maruz kalmasının arttığını görmenin kolay bir yoludur.

 Sadakat veya Ödül programı

restoran sipariş uygulaması

restoran sipariş uygulaması

Restoran Sipariş Uygulaması kullanıcılara ödül (ya da uygulama yoluyla ya da belirli bir restoran aracılığıyla) sunmak, sadakati artırmak için harika bir yoldur. Örneğin, her beşinci siparişe ücretsiz teslimat sunan kullanıcılar, uygulamayı veya siparişi aynı yerden geri çekip kullanmaya teşvik edecektir. Diğer indirimler, üyelik seçenekleri veya yönlendirme programlarını birleştirmek, kullanıcıları belirli bir uygulamayı kullanmaya devam etmeleri için teşvik eder ve aynı zamanda arkadaşlarının katılmasını sağlamak için onları bir marka elçisi olarak sadakatleri için ödüllendirmeye teşvik eder.

Restoran Sipariş Uygulaması sahibi olmanın amacı, yeni kullanıcılar çekmek ve eskileri korumaktır. Çeşitli restoranlardan mevcut tekliflerin kolay bir şekilde karşılaştırılmasına izin vermek ve sipariş yerleştirme, ödeme ve teslimat işlemlerinin gerçekleştirilmesi en önemlisidir. Ek özellikler veya ödüller sağlamak, belirli bir uygulamaya, hizmete veya restorana tüketici sadakatini artırmak için kolay bir yoldur.

Restoran Sipariş Uygulaması ,Restoranlar için  harika bir yeniliktir. ve şimdi buna girmek için mükemmel bir zamandır. Küresel düzeyde tabletlerin ve akıllı telefonların hızla artan kullanımı ile el ele, bir gıda dağıtım uygulaması geliştirmek çok başarılı bir potansiyel sonucu ile büyük bir yerel iş stratejisidir.

Restoran Sipariş Uygulaması geliştirmeyi düşünüyorsanız, her yönü düşünün ve her bir paydaşın ihtiyaçlarını dikkate aldığınızdan emin olun. Nereden başlayacağınız konusunda emin değilseniz veya tavsiyeye geldiğinde tavsiye ve kaynaklara ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçin ve uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!